המרחב הטיפולי בפסיכודרמה, הוא "מרחב פוטנציאלי" (וויניקוט).

פסיכודרמה היא דרך עבודה טיפולית חוויתית המשתמשת בכלים דרמטיים בתהליך חשיפת עולמו הפנימי של הפרט והבנת מערכות היחסים שלו.
הטכניקה מאפשרת לאנשים להרגיש, לגלות, להתנסות ולחוות היבטים שונים של חייהם תוך כדי פעולה יצירתית וספונטאנית. באמצעות הפסיכודרמה ניתן להגיע למקורות הלא מודעים של הכאב, הפחד, והכעס.
אנו נעים ומחליפים בחיינו מספר סוגי תפקידים- הורים, ילדים, בני זוג, חברים, סטודנטים ועוד. לא את כל התפקידים נעשה באותה הצלחה. אנו יכולים לחוות הצלחה גדולה בתפקיד אחד, ובתפקיד אחר אנו יכולים לחוש חסומים ולחוות אי סיפוק וכישלון.

בעזרת חברי הקבוצה (בטיפול קבוצתי) ובעזרת המטפל (בטיפול אישי) המשחקים דמויות משמעותיות בחייו של המטופל ומגלמים את הייצוגיים הפנימיים של  המטופל  יש באפשרותו לחקור את התפקידים ואת החלקים שבהם הוא מתקשה על מנת ליצור איזון בחייו.
בריאות פסיכולוגית מקושרת ליכולות של כל אדם לעבור מתפקיד אחד בחייו לתפקיד אחר. ככל שנדע למצוא פתרונות לסיטואציות שהחיים מובילים אותנו אליהם, כך נצבור יותר ידע ובטחון לתפקד בצורה מוצלחת בכל תפקיד בחיים.
באמצעות הטכניקות הפסיכודרמטיות המטופל יחווה מחדש אירועים, מהלכים, פנטזיות וקונפליקטים מרכזיים בחייו, כאילו הם מתרחשים "כאן ועכשיו", ויתרגל תגובה חדשה לסיטואציה קיימת.

איך זה עובד בקבוצה